Święto Muzyki – zapraszamy!

21 czerwca, w środę, zapraszamy mieszkańców Olsztyna (i nie tylko) do uczestniczenia, świętowania oraz współorganizowania Święta Muzyki. To już druga edycja tego wydarzenia. Startujemy o godzinie 10.00 pod Wysoką Bramą.
Po zeszłorocznym bardzo pozytywnym przyjęciu tej inicjatywy przez Olsztynian oraz niezwykłemu wręcz zaangażowaniu wielu osób i instytucji, którym w krótkim czasie udało się dołączyć do akcji, w tym roku ponownie, muzycznie i z przytupem powitamy pierwszy dzień lata. Na scenach, ulicach, chodnikach, w oknach, ogródkach olsztyńskiego Starego Miasta będzie można zetknąć się z muzykami, reprezentującymi różne style i gatunki muzyki. W wielu kawiarniach oraz restauracjach będzie można zjeść lub napić się czegoś przygotowanego specjalnie na  Święto Muzyki a różnorodne dźwięki będą tego dnia rozbrzmiewać dosłownie wszędzie.
Gwoździem programu będzie występ wszystkich biorących udział w wydarzeniu Olsztynian oraz występujących tego dnia muzyków i wykonanie utworu „Olsztyn Kocham”. Wspólne śpiewanie na Scenie Staromiejskiej poprowadzi sam Czerwony Tulipan, który zaszczyci nas swoją obecnością, stając się, tym samym jednym ze współorganizatorów tego Święta.
Święto Muzyki – Fête de la Musique to cykliczna impreza odbywająca się na całym świecie 21 czerwca, pierwszego dnia lata. Święto powstało we Francji w 1981r. z inicjatywy Marcela Landowskiego, francuskiego kompozytora polskiego pochodzenia.

Jeszcze raz zapraszamy!