Wakacje dzieci i młodzieży z gmin Gietrzwałd i Dywity

Lato dla uczestników projektów federacji FOSa to czas wyjazdów. Za nami dwa turnusy Wyjazdowego Klubu Młodzieżowego, działania w ramach projektu „Rozwój usług społecznych w gminach Dywity i Gietrzwałd”. Młodzież mogła przeżyć moc wrażeń w Miejscu inicjatyw Pozytywnych w Kaczym Bagnie.
Wyjazd pierwszej grupy odbył się w ostatnim tygodniu czerwca. Wzięły w nim udział dzieci i młodzież z gminy Gietrzwałd. Drugi wyjazd FOSa zorganizowała na początku lipca. Tym razem były to dzieci i młodzież z gminy Dywity.
Uczestnicy wyjazdów w ciągu pobytu mogli liczyć na bardzo aktywnie spędzony czas. Zajęcia spotkały się z entuzjastycznym przyjęciem. Wzięli udział w wielu warsztatach, m.in. kulinarnych, łucznictwa, cyrkowych, akrobatycznych – poruszania się na szczudłach, garncarskich, integracyjnych i wielu innych aktywnościach. Dla wielu z nich był to pierwszy taki wyjazd po izolacji czasu pandemii.
– Wiele emocji wzbudziły warsztaty tańca z ogniem – ocenia Beata Jakubiak, animatorka z Federacji FOSa. – W czasie zajęć wspólnie z uczestnikami uczyliśmy się pokonywać własne słabości, ograniczenia, a jednocześnie odkrywaliśmy mocne strony.
To był czas, kiedy też mogli zintegrować się z rówieśnikami i odkryć ciekawe miejsce na mapie Warmii i Mazur.