Webinarium „Nowe regulacje prawe w polityce senioralnej”

Szanowni Państwo,

Federacja Organizacji Socjalnych Województwa Warmińsko-Mazurskiego FOSa, realizująca projekt „Generacja – Wzmacniamy głos seniorów” zaprasza przedstawicieli organizacji seniorskich (m.in. Rad Seniorów, Uniwersytetów Trzeciego Wieku, stowarzyszeń) oraz placówek pomocowych
(DPS, ŚDS) do udziału w webinarze na temat „Nowe regulacje prawe w polityce senioralnej”.

Spotkanie on-line obędzie się 6 czerwca w godzinach 10:00-12:00 na platformie ZOOM pod linkiem:

Agenda webinaru:

1. Nowe regulacje prawne dotyczące polityki senioralnej:
    1. Świadczenie wspierające
    2. Ustawa o szczególnej opiece geriatrycznej
    3. Bon senioralny
  2. Warmińsko-Mazurski Plan Rozwoju Usług Społecznych i Deinstytucjonalizacji na lata 2023-2025 w zakresie osób starszych
  3. Finansowanie działań senioralnych
    1. Perspektywa finansowa UE 2021-2027
    2. Program Aktywni +
    3. Inne Programy rządowe (min. premia społeczna)

Spotkanie poprowadzi pani Monika Michniewicz – pedagog, polityk społeczny, autorka i koordynatorka projektów. Trenerka Modelu Współpracy administracji z organizacjami pozarządowymi. W latach 2007-2019 pełniła funkcję pełnomocnik Prezydenta Olsztyna ds. współpracy z organizacjami pozarządowymi oraz kierowała wydziałem zdrowia i polityki społecznej. Członkini zarządu Stowarzyszenia Zdrowych Miast Polskich WHO i komisji dialogu społecznego Związku Miast Polskich. Obecnie w Federacji FOSa odpowiada za rozwój usług społecznych i działania na rzecz seniorów.

Serdecznie zapraszamy do udziału w wydarzeniu.