Wewnętrzny Kompas czyli o planowaniu rozwoju osobistego w oparciu o zasoby

Federacja FOSa od lat poszukuje nowych, kreatywnych rozwiązań aby skutecznie pomagać i wspierać rozwój zawodowy i osobisty naszych podopiecznych. Rezultatem tych poszukiwań jest m.in. metoda Comp-pass, która jest innowacyjnym narzędziem do kreowania ścieżek zatrudnienia. Stanowi ono połączenie metodologii edukacyjnej opartej na cyfrowym storytellingu, czyli technice odkrywania zasobów wewnętrznych w oparciu o opowiadanie historii z wykorzystaniem narzędzi multimedialnych, gry planszowej oraz platformy internetowej Comp-pass – kreatora wirtualnego E-portfolio zawodowego. Metodologia ta została zaczerpnięta i zaadaptowana od naszych partnerów z Francji – organizacji Pistes Solidaires.

Chcielibyśmy podzielić się z Wami tą ciekawą i skuteczną metodą, w związku z tym serdecznie zapraszamy na seminarium pt.
“Wewnętrzny Kompas czyli o planowaniu rozwoju osobistego w oparciu o zasoby”
które odbędzie się w poniedziałek 22 listopada br. w godz. 10.00 – 12.30 w Hotelu Villa Pallas przy ul. Żołnierskiej 4 w Olsztynie

Będzie to także okazja do dyskusji na temat świadomego rozwoju osobistego i zawodowego, jego psychologicznych podstaw, wartości i potrzeb które stanowią o jego kierunkach oraz metodach wykorzystujących potencjał wewnętrzny drzemiący w każdym człowieku do świadomego planowania kariery i osiągania założonych celów.

W związku z tym poprosiliśmy o zabranie głosu nietuzinkowych specjalistów, ekspertów w dziedzinie rozwoju osobistego:

Marcin Borkowski – psycholog związany z Federacją FOS, terapeuta w nurcie Dialogu Motywującego; prowadzi m.in. warsztaty radzenia sobie ze stresem. Absolwent SWPS, Uniwersytetu Humanistyczno-Społecznego oraz Akademii Psychologii Zorientowanej na Proces; obecnie szkoli się w nurcie Analizy Transakcyjnej. Wykładowca akademicki Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego.

Maciej Kryczka – socjolog – specjalista nowych mediów, coach metody Zen Coachingu Kare Landfalda, mediator w duchu NVC (Nonviolent communication, Porozumienie bez Przemocy). Od lat pracuje jako coach oraz prowadzi warsztaty dotyczące komunikacji interpersonalnej oraz rozwoju osobistego oparte na wartościach ludzkich i sensie życia wg nooterapii V. E. Frankla i fokusingu;

Sławomir Łais – edukator z ponad 20-letnim doświadczeniem w edukacji cyfrowej, projektant aplikacji uczących, autor publikacji, bloger, prelegent wielu konferencji. Prezes OSI CompuTrain, współtwórca metody i narzędzi Learning Battle Cards. Trener, konsultant w stosowaniu nowoczesnych technologii w uczeniu. Członek rady Fundacji Digital Creators. Ambasador EPALE.

Piotr Wasyluk – Doktor nauk humanistycznych i nauczyciel akademicki; Specjalista i praktyk w zakresie projektowania usług oraz projektowania z wykorzystaniem trendów; Moderator design thinking; Kucharz z zamiłowania i wykształcenia; Redaktor profili FB: Dragonfly perspective i Robię projekt; założyciel firmy Wasyluk Projektowanie Kreatywne.

Mathieu Decq – francuski społecznik, innowator, założyciel organizacji Pistes Solidaires. Pomysłodawca i twórca metodologii Comp-pass. Od ponad 20 lat specjalizuje się w obszarze edukacji społecznej i kulturowej, koordynuje projekty ponadnarodowe, inspiruje i animuje mobilność międzynarodową oraz współpracę pomiędzy organizacjami europejskimi.

Aby wziąć udział w spotkaniu bardzo proszę o wypełnienie formularza zgłoszeniowego, który znajdziecie klikając w poniższy link:

Zgłoszenia prosimy wysyłać do czwartku 18 listopada!

Z uwagi na panujące warunki i zagrożenie pandemiczne pierwszeństwo będą miały osoby zaszczepione przeciwko wirusowi Covid-19.

Program spotkania “Wewnętrzny Kompas czyli o planowaniu rozwoju osobistego w oparciu o zasoby”