Zaczynamy realizację nowego projektu „Wkręć się z nami w wolontariat! Wsparcie organizacji wolontariatu w Federacji FOSa”

Celem projektu jest wsparcie rozwoju Centrum Wolontariatu Federacji FOSa poprzez wypracowanie i wdrożenie rozwiązań ułatwiających i zachęcających do systematycznego oraz długoterminowego angażowania się obywateli w wolontariat. Będziemy realizować niniejszy cel poprzez zatrudnienie koordynatorów wolontariatu oraz opracowanie i wprowadzenie w życie Planu Rozwoju Wolontariatu Federacji FOSa.

Aby dodatkowo wzmocnić jakość działań koordynatorów zapewnimy im wsparcie mentorskie oraz tutoring ze strony ekspertów z zakresu organizacji wolontariatu. Wprowadzonych zostanie szereg usprawnień z zakresu organizacji współpracy z wolontariuszami, komunikacją z nimi oraz wypracowany zostanie mechanizm motywacyjny z wykorzystaniem nagród dla najaktywniejszych wolontariuszy czy minigrantów na realizacje autorskich pomysłów.

Efektami realizacji działań projektowych będą:

• co najmniej 4500 h pracy wolontariackiej rocznie
  • pozyskanie co najmniej 100 nowych wolontariuszy
  • pozyskanie co najmniej 40 stałych wolontariuszy
  • 1 opracowany plan rozwoju wolontariatu w Federacji FOSa
  • co najmniej 120 godz. tutoringu dla koordynatorów wolontariatu
  • co najmniej 12 minigrantów dla wolontariuszy

Zmiany, które nastąpią u min. 100 uczestników projektu to m.in:

• wzrost poziomu aktywności społecznej i społecznego zaangażowania
  • wzrost poziomu empatii i gotowości do wspierania innych osób, w tym osób starszych i zależnych
  • wzrost poziomu umiejętności dostrzegania i diagnozowania problemów społecznych
  • wzrost poziomu kompetencji komunikacyjnych i interpersonalnych
  • wzmocnienie więzi społecznych pomiędzy uczestnikami projektu
  • wzmocnienie kompetencji w zakresie realizacji projektów poprzez samodzielne realizację mikrograntów

Okres realizacji: od 01.09.2023 r. do 31.08.2026 r.

Wartość dofinansowania: 325 150,00 zł

Koordynator projektu: Natalia Preilowska e-mail: n.preilowska@federacjafosa.pl,  telefon kontaktowy: 89 523-60-92, 503 466 700