XVI Edycja akcji „FOSa dzieciom i seniorom” za nami! Udało nam się obdarować niemal 300 osób!!!

Za nami finał szesnastej edycji świątecznej akcji „FOSa dzieciom i seniorom”. Jej celem – jak co roku – było przygotowanie i przekazanie świątecznych paczek możliwie jak największej liczbie osób najbardziej potrzebującym pomocy.

Dzięki zaangażowaniu pracowników i wolontariuszy FOSy oraz wsparciu ze strony instytucji, organizacji i darczyńców indywidualnych – mimo specyficznych uwarunkowań wynikających z sytuacji na Ukrainie – w roku 2022 udało się objąć wsparciem 279 osób znajdujących się w szczególnie trudnej sytuacji życiowej – Seniorów i Dzieci wraz z Rodzinami.

Serdecznie dziękujemy, że kolejny raz mogliśmy liczyć na Państwa wsparcie w organizowaniu prezentów dla najbardziej potrzebujących osób z naszego regionu. Mamy nadzieję, że najpóźniej za rok znów połączymy siły w tak słusznej sprawie.

Serdecznie dziękujemy wszystkim zaangażowanym w zbiórkę darów, promocję i wsparcie zbiórki środków na portalu ZRZUTKA.PL oraz przygotowanie i przekazanie paczek potrzebującym.

Szczególne podziękowania dla:

Banku Żywności w Olsztynie, Fundacji Żółty Szalik, Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Olsztynie, Oddziałowi Powiatowemu Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP w Olsztynie, Korczakowskiej Szkoły Marzeń w Olsztynie, Miejskiego Urząd Pracy w Olsztynie, Niepublicznego Przedszkola Akademia Przedszkolaka w Olsztynie, Ochotniczej Straży Pożarnej w Nowej Wsi, Planety 11, Przedszkola Niepublicznego Tempoo w Olsztynie, Regionalnego Ośrodka Polityki Społecznej w Olsztynie, Sądu Rejonowego w Olsztynie, Spółdzielni Socjalnej Humanus, Stowarzyszenia Wspólne Wójtowo, Straży Miejskiej w Olsztynie, Urzędu Marszałkowskiego Województwa Warmińsko-Mazurskiego, Urzędu Miasta Olsztyna, Urzędu Pracy Powiatu Olsztyńskiego, Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Olsztynie oraz dla:

Wolontariuszy Centrum Wolontariatu przy Federacji FOSa, Wolontariuszy ze Szkoły Podstawowej nr 5 im. Sybiraków w Olsztynie, Wolontariuszy z I Liceum Ogólnokształcącego im. Adama Mickiewicza w Olsztynie, Wolontariuszy – uczestników projektów FOSy, pracowników FOSy oraz osób indywidualnych, zwłaszcza dla wszystkich, którzy przekazali środki za pośrednictwem portalu ZRZUTKA.PL

Dziękujemy także „Gazecie Olsztyńskiej” za objęcie naszej akcji patronatem medialnym.

Inicjatywa była współfinansowana ze środków otrzymanych w ramach programu „Korpus Solidarności Program Wspierania i Rozwoju Wolontariatu Długoterminowego na lata 2018 – 2030” Regionalne Partnerstwo dla Wolontariatu – edycja na lata 2021 -2023.