Życzenia się spełniają!

Uwaga! Życzenia się spełniają!
Po raz kolejny udało nam się zaskoczyć olsztynian. 15 grudnia przygotowaliśmy pozytywną akcję, która była podsumowaniem inicjatywy animatorów z FOSy „Uwaga! Życzenia się spełniają”.
Inicjatywa odbyła się w ramach projektu OKIS2, a wzięli w niej udział uczestnicy projektu, ale też osoby biorące udział w Job-firmie, czyli innowacyjnym modelu wsparcia projektu „W drodze do aktywności 2”.
Zanim jednak akcja się odbyła, było mnóstwo przygotowań do inicjatywy. Było to ozdabianie pudełek na kartki i słodkości, tworzenie kartek, na których zostały zamieszczone napisane odręcznie życzenia z intencją. I kolejno- wręczanie kartek załodze FOSy w biurze, czy wreszcie wspólne wyjście OKIS2 i Job-firmy do centrum Olsztyna. Oczywiście największy nakład pracy zawdzięczamy OKIS 2 i Job-firmie. Dziękujemy za to tak wielkie zaangażowanie!
Wielu pozytywnych emocji, uśmiechu i wzruszeń dostarczyło- zarówno obdarowywanym jak i nam samym- wręczanie życzeń oraz słodyczy.
Spontanicznie odwiedziliśmy kilka znajomych miejsc, z którymi sąsiadujemy jako Federacja FOSa i tych, gdzie bywamy na co dzień: m.in. była Księgarnia Rolnicza Ogród Książek, BLESS Coffee Roasters czy Storm Olsztyn – Sklep dla plastyków nr 9, w którym zakupujemy materiały plastyczne, niezbędne chociażby do naszych warsztatów i inicjatyw.
W każdym z tych miejsc zaskoczenie mieszało się z radością i obustronnymi wyrazami sympatii i wdzięczności, które nawet w pewnym momencie przybrały formę przepysznych pączków, którymi obdarowała nas Pączkarnia Olsztyn.

Na ulicach centrum spotkaliśmy mieszkańców Olsztyna: tych zagonionych, w drodze do obowiązków; tych spacerujących po starówce, robiących pierwsze świąteczne zakupy; spotkaliśmy mamy z pociechami, a także naszych olsztyńskich seniorów. Niektórzy początkowo nieufnie patrzyli na nas, by po chwili dać się namówić na krótką rozmowę i sięgnięcie po świąteczne życzenia ze słodkim dodatkiem. Zaskoczeniem było dla większości napotkanych osób, że wręczamy przygotowane z myślą o nich właśnie świąteczne kartki, nie chcąc nic w zamian. Jedno jest pewno – przed świętami udało nam się przekazać mnóstwo dobrej energii!
Joanna Chrzanowska- Osipiak