Generacja nr 24

Proponujemy nowy, 24 numer magazynu “Generacja”. Wydany w czasach pandemii siłą rzeczy w dużej mierze poświęcony jest zagrożeniom jakie niesie COVID-19. Zalecenia dla seniorów w czasie pandemii przedstawia geriatra dr Małgorzata Stompór, o psychologicznych konsekwencjach izolacji pisze psycholog, Iwona Leończyk. O problemie wykluczenia, wielowymiarowego ubóstwa senioralnego mowa jest w ekspertyzie profesora Ryszarda Szarfenberga, której obszerny wybór przedrukowujemy.

W najnowszym numerze “Generacji” piszemy też o szeregu inicjatyw społecznych, działań FOSy, ale także naszych organizacji członkowskich, które od początku, mimo ograniczeń wynikających z zasady zachowywania dystansu społecznego oraz izolacji i narodowej kwarantanny (0by się ona nie powtórzyła obecnie) w pierwszych miesiącach pandemii, nie zaprzestały pracy niosąc pomoc wielu osobom, seniorom ale także innym uczestników naszych działań.

“Generacja” nr 24 jest bezpłatnym magazynem środowisk osób starszych. Jej obecne wydanie finansowane było z projektu “Wspieramy Seniorów” realizowanego przy wsparciu samorządu wojewódzkiego. “Generację” można odebrać w biurze FOSy przy ul. Linki 3/4 w Olsztynie. Poniżej w wersji pdf. w załączniku do pobrania

24GENERACJAtylkodo internetu