I o to nam biega!

II Bieg Pozarządowy za nami! Z powodu koronawirusa nie chcieliśmy ryzykować normalnych zawodów, mimo to 25-osobowe grono biegaczy odpowiedziało na nasze zaproszenie i w sobotę oraz niedzielę 26-27 września, przebiegło po 5 kilometrów. Szczególnie dziękujemy kilkuosobowej grupie z Działdowa (na zdjęciu) oraz niezawodnej ekipie z najbardziej wybieganego biura podatkowego w Olsztynie BRBK. Biegać można wszędzie; jeden z uczestników zaliczył swoją piątkę w Sobieszewie nad morzem, inna w szczerym polu (na zdjęciu). Ruch na świeżym powietrzu jest zawsze z zdrowy, jako start uznaliśmy więc również udokumentowany, intensywny… spacer z psem. I O TO NAM BIEGA!
Wirtualna klasyfikacja biegu w załączniku. Wszyscy uczestnicy w ciągu kilku, kilkunastu dni otrzymają pocztą pamiątkowe koszulki I O TO NAM BIEGA.
Bardzo dziękujemy biegaczom. Dzięki Wam udało się nam podtrzymać (świeżą całkiem) tradycję, że w ostatni weekend września w Olsztynie odbywa się Bieg Pozarządowy. Mamy nadzieję, że za rok, żadne wirusy nie uniemożliwią nam wspólnego startu.
Organizatorem biegu jest Federacja Organizacji Socjalnych Województwa Warmińsko-Mazurskiego FOSa, która skupia kilkadziesiąt organizacji pozarządowych z regionu pracujących z młodzieżą i seniorami, pomagających osobom bezrobotnym oraz ich rodzinom, opiekujących się osobami chorymi i niepełnosprawnymi. II Bieg Pozarządowy przeprowadzony został jako inicjatywa w projekcie „W drodze do aktywności – edycja 2” realizowanym przez FOSę wspólnie z samorządem Olsztyna oraz okolicznych gmin.

Wyniki bieg – bs