Rekrutacja do projektu w Olsztynie

UWAGA! – REKRUTACJA DO PROJEKTU

Do końca września 2020 r. prowadzimy nowy nabór do projektu Rodzina Drużyna „Rozwój usług społecznych na obszarze rewitalizacji Olsztyna”. Zachęcamy do zapoznania się z ofertą projektową.

OFERTA PROJEKTU Rodzina Drużyna „Rozwój usług społecznych na obszarze rewitalizacji Olsztyna”

Dla kogo jest projekt?
Projekt skierowany jest dla rodzin z obszaru rewitalizacji Olsztyna (to głównie dzielnica Zatorze, Śródmieście– szczegóły w załączonej tabelce)

Jeśli jako rodzic masz problem z: poczuciem bezradności wychowawczej, nie wiesz jak możesz pomóc swojemu dziecku?
– Twoje dziecko nie radzi sobie w grupie rówieśniczej, ma problemy w nauce,
– nie masz z kim porozmawiać o swoich problemach,
– nie masz pomysłu jak zintegrować rodzinę,
– widzisz problem ze słabą komunikacją w rodzinie, po ludzku nie dogadujecie się,
– natury prawnej – zadłużenia komornicze, nieuregulowane sprawy sądowe, bankowe,
– z utrzymaniem prawidłowej zdrowej diety rodziny,
– nie radzisz sobie ze stresem i pędem życia,
– masz potrzebę wyjścia z domu, spędzeniem czasu z innymi dorosłymi o podobnych problemach,
– brak Ci środków finansowych na spotkania z psychologiem, dietetykiem, prawnikiem, na zajęcia dodatkowe dla dzieci, korepetycję, warsztaty z umiejętności wychowawczych
– innymi trudnościami.
to trafiliście w odpowiednie miejsce. Projekt jest dla Waszej rodziny

Co oferujemy?
Udział w projekcie jest całkowicie bezpłatny dzięki finansowaniu ze środków Unii Europejskiej i Budżetu Państwa. Uczestnictwo w projekcie trwa min. 12 miesięcy, tj.: od 1 października 2020 do 30.09.2021 r.
ŚWIETLICA w Stowarzyszeniu ARKA, a w niej m.in. korepetycje, trening skupiania uwagi, myśl szybciej
i sprawniej – trening uczenia się i twórczości, porozumienie bez przemocy – jak radzić sobie z trudnymi emocjami, zajęcia socjoterapeutyczne, artystyczne, sportowe. Zajęcia odbywają się od poniedziałku do piątku w godz. 12:00-17:00.
PORADNICTWO SPECJALISTYCZNE. Do Twojej dyspozycji wsparcie specjalistów:
prawnik wskaże sposób rozwiązania twojego problemu prawnego, pomoże sporządzić pismo, pomoże uregulować trudne sprawy.
dietetyk określi zasady doboru produktów spożywczych do planowania jadłospisów dla Ciebie i Twojej rodziny
psycholog pomoże Ci uwolnić się od obaw i uczynić swoje życie lepszym, z odwagą wyrażać swoje opinie, myśli i uczucia, zrozumieć swoje dzieci, poprawić z nimi relacje
opiekun rodziny pomoże Ci rozwiązać trudną sytuację życiową, pomoże znaleźć wsparcie w instytucjach np. MOPS, szkołach, urzędach.
RODZINNE POGADUCHY – bo w grupie raźniej przy dobrej kawie i ciastku pogadać o swoich problemach, pomóc innym, wspierać się wzajemnie. Również dzielić się swoim pasjami, umiejętnościami i życiowym doświadczeniem – rękodzieło, warsztaty kulinarne, wspólne rozmowy, dzielenie się swoim doświadczeniem i siłą). Planujemy założyć olsztyński klub gospodyń i gospodarzy miejskich. Może Cię to zainteresuję również. Spotkanie 4 razy w miesiącu.
WARSZTATY ZROBIMY TO SAMI – 5 spotkań dot. nauki jak z prostych rzeczy wyczarować „cuda” do domu. Wyczarowane cuda bierzecie do domku.
WARSZTATY KLUBA RODZICA – Szereg atrakcyjnych spotkań grupowych (1. Jak gadać żeby się dogadać, 2. Mama i Tata najlepszy zawód świata, 3. trening radzenia sobie ze stresem, 4. Ciesz się życiem bądź szczęśliwy: jak stawiać czoło swoim lękom i obawom, działania budujące szczęście, 5. Zmiana złych nawyków (palenie, komputer, telefon. itd.) na dobre (pasje, relacje, planowanie…) dla dzieci i dorosłych. 6. Warsztaty dla rodziców: stanowczo, łagodnie, bez lęku czyli pozytywna dyscyplina, 7. Spotkania: porozmawiajmy o rodzinie – budowanie wsparcia wśród osób najbliższych itd.). Zapewniamy eksperta – trenera, obiad i materiały szkoleniowe także opiekę nad osobami zależnymi.
WARSZTATY KULINARNE – wspólne gotowanie pysznych, zdrowych, prostych i tanich potraw
WYJAZD MŁODZIEŻOWY – trzy dniowy z atrakcyjnym programem – maj 2021 r. w tym roku byliśmy w Krynicy Morskiej na zajęciach teatralno- cyrkowych).
DZIEŃ Z RODZINĄ – np. kino, park trampolin.
najbardziej aktywne rodziny wezmą udział w WYJEŹDZIE RODZINNYM – weekend sierpień 2021r. (w tym roku to weekend w Termach Warmińskich).
INICJATYWY SĄSIEDZKIE, PIKNIKI RODZINNE, IMPREZY ŚWIĄTECZNE. Nasi animatorzy mają głowę pełną pomysłów i ciągle coś ciekawego organizują, wymyślają. Chętnie również podziałają na terenie Twojego podwórka.

Co daje udział w projekcie?
– poprawę sytuacji rodzinnej
– wzrost kompetencji wychowawczych
– poprawę komunikacji w rodzinie
– integracja rodziny
– wzrost umiejętności organizacyjnej, metody spędzania wspólnie czasu
– wyprostowanie problemów prawnych
– poznanie innych rodzin, dzieci
– poprawa wyników w nauce dzieci
– zwiększenie umiejętności pracy w grupie,
– radzenie sobie ze stresem, skuteczne techniki relaksacji
– poprawa jakości życia rodziny poprzez zdrową dietę i styl życia
– dobrze i efektywnie spędzony czas
– pracę z profesjonalistami, ekspertami w swoich dziedzinach.

Jak się zapisać?
Jeśli Wasza rodzina mieszka na obszarze rewitalizacji Olsztyna, boryka się z wieloma problemami to zgłoszenia przyjmujemy:
Federacja FOSa- ul. Linki 3/4, 10-535 Olsztyn (4 piętro, jest winda) tel. 89 523 60 92
lub Stowarzyszenie ARKA, ul. Niepodległości 85, 11-041 Olsztyn, tel. 89 534 99 55. Na miejscu personel projektu pomoże wypełnić dokumenty rekrutacyjne, umówi się na spotkania diagnostyczne, podczas których ustalone zostaną jakie formy wsparcia w projekcie są najbardziej potrzebne Twojej rodzinie.

Kontakt:
Koordynator projektu Natalia Preilowska 89 523 60 92
opiekun rodzin Agnieszka Dobosz – Szmigiel 89 523 60 92
koordynator ze Strony Stowarzyszenia ARKA – Mateusz Obrębski 89 534 99 55

Aktualne dokumenty rekrutacyjne dostępne poniżej:

0. Regulamin uczestnictwa w projekcie_aktualny

1. Formularz rekrutacyjny – pracownik_socjalny