VII Wojewódzkie Spotkanie Rad Seniorów

Szanowni Państwo,
Federacja Organizacji Socjalnych Województwa Warmińsko-Mazurskiego FOSa od wielu lat towarzyszy środowiskom seniorskim naszego regionu w procesie przemian, rozwoju, samoorganizacji, pracy na rzecz podniesienia jakości życia osób starszych. Jednym ze stale obecnych wyzwań jest aktywizacja obywatelska osób starszych, która przejawia się w działalności rad seniorów. Wierzymy, że powstałe i działające w demokratyczny sposób rady to upodmiotowienie środowisk seniorskich. Dlatego w ramach projektu „Aktywne Rady Seniorów na Warmii i Mazurach” zapraszamy przedstawicieli istniejących oraz powstających rad seniorów – gminnych, powiatowych oraz Rady Wojewódzkiej na VII Wojewódzkie Spotkanie Rad Seniorów.

Oprócz stałych, ale zawsze aktualnych tematów jak funkcjonowanie Rad Seniorów chcemy w tym roku położyć nacisk na kwestie ważne dla środowisk seniorskich takie jak dialog międzypokoleniowy, dostęp do usług zdrowotnych czy sytuacja ekonomiczna.

Spotkanie odbędzie się w dniach 3 – 4 października 2024 r. w Best Western Plus Hotel Olsztyn Old Town, al. Warszawska 39, W przypadku osób spoza Olsztyna zapewniamy nocleg, liczba miejsc jest jednak ograniczona.
Osoby zainteresowane udziałem prosimy o wypełnienie formularza zgłoszeniowego dostępnego pod linkiem https://forms.gle/gpBiZCKBRNskhNvRA  (UWAGA W RAZIE  GDY LINK NIE DZIAŁA PROSIMY WKLEIĆ GO W PRZEGLĄDARKĘ NA SWOIM KOMPUTERZE)  do dnia 30 września 2024 roku. W przypadku pytań czy problemów z wypełnieniem formularza prosimy o kontakt z koordynatorką projektu Natalią Preilowską: tel. 89 5236092, 503 466 700 lub mail: n.preilowska@federacjafosa.pl

Spotkanie będzie poprzedzone Wojewódzką konferencją z okazji obchodów Międzynarodowego Dnia Osób Starszych, która odbędzie się w dniu 3 października 2024 r. w Kuźni Społecznej przy ul. Kotańskiego 1 w Olsztynie. Rozpoczęcie zaplanowano na godzinę 1030. Podczas konferencji nastąpi rozstrzygnięcie Warmińsko-Mazurskiego Konkursu na Aktywnego Seniora/Seniorkę i Najlepszą Inicjatywę Seniorską POTZREBNI. Zgłoszeń na konferencję należy dokonywać formularzem zgłoszeniowym dostępnym na www.wrota.warmia.mazury.pl oraz w załączniku na adres a.kociecka@warmia.mazury.pl

VII Woj.spotk.seniorów_program_2024

zaproszenie Spotkania Rady Seniorów 24