FOSa w Portugalii!

W dniach 23-27 września w ramach projektu Key skills – new opportunities for adults dwie przedstawicielki Federacja Organizacji Socjalnych Województwa Warmińsko-Mazurskiego FOSa uczestniczyły w wizycie studyjnej w Evorze w Portugalii. W wyjeździe udział brały również organizacje z Rumunii (Jugendzentrum Seligstadt), Łotwy (Gulbenes novads) i Niemiec (Info-Point-Polregio). Celem wyjazdu było poznanie dobrych praktyk naszego zagranicznego partnera Universidade Sénior Évora.

W programie znalazły się miedzy innymi: wizyta studyjna w prężnie działającej evorskiej organizacji Fundacao Eugenio de Almeida, wizyta w siedzibie wydawnictwa i radia Grupo Diario do Sul, pieczenie chleba w Valverde, czy zwiedzanie Adega Ervideira Winery.

Gospodarze wyjazdu zaprezentowali uczestnikom praktyki, które wykorzystują w swojej działalności na rzecz seniorów: ciekawe Quizy z wiedzy ogólnej i kultury, grę terenową Peddy Paper – City Tour, integrację przy grach planszowych w lokalnym przedsiębiorstwie społecznym.

Duże wrażenie wywarła na wszystkich wizyta w małym klubie kolekcjonerskim prowadzonym przez lokalnych seniorów oraz poznanie procesu wytwarzania korka z rosnących na terenie rejonu Alentejo dębów korkowych.

A już w przyszłym tygodniu Info-Point-Polregio ugości nas w Aachen w kolejnym spotkaniu w ramach projektu Key Skills!

Do zobaczenia!

Projekt Key skills – new opportunities for adults realizowany jest w ramach Akcji 2 programu Erasmus+