Konkurs grantowy dla Wolontariuszy/szek z Olsztyna!!!!

KONSKURS NA minigranty w ramach programu „CENTRUM WOLONTARIATU FEDERACJI FOSA – WSPARCIE ORGANIZACJI WOLONTARIATU W MIEŚCIE OLSZTYN I POWIECIE OLSZTYŃSKIM”

Konkurs jest organizowany przez Centrum Wolontariatu Federacji FOSa w Olsztynie (zwanym dalej Organizatorem) we współpracy z Biurem Programu Korpus Solidarności w Narodowym Instytucie Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego.
Cele konkursu i rodzaje inicjatyw wolontariackich:
1. Celem konkursu jest wyłonienie autorskich projektów realizowanych przez wolontariuszy na rzecz rozwoju i misji Federacji Organizacji Socjalnych Województwa Warmińsko – Mazurskiego FOSa i wsparciu odbiorców tej organizacji jak również wzmacnianie kompetencji związanych z organizacją projektu inicjatyw wolontariackich. Dzięki możliwości zdobycia dodatkowych środków na ważne
i potrzebne działania, wolontariusze stają przed szansą realizacji działań na rzecz wybranych przez siebie środowisk, celów, grup społecznych itp. oraz zdobycia nowych kompetencji i doświadczeń.
2. Planowane działania w ramach inicjatyw wolontariackich muszą zawierać elementy aktywizacji środowiska lokalnego oraz powinny być samodzielnie zaplanowane i możliwe do realizacji przez grupę.
3. W efekcie konkursu zakłada się promocję programu Korpus Solidarności, promocję aktywności wolontarystycznej Federacji Organizacji Socjalnych Województwa Warmińsko – Mazurskiego FOSa, wzmacnianie organizacji i podejmowanych działań prospołecznych przez wolontariuszy na terenie miasta Olsztyn i w powiecie olsztyńskim.
Odbiorcy konkursu:
1. Wolontariusze, którzy poszukują możliwości sfinansowania nowatorskich, oddolnych działań grup wolontariackich działających na rzecz społeczności lokalnej oraz realizacji własnej aktywności wolontariackiej na rzecz rozwoju i misji Federacji Organizacji Socjalnych Województwa Warmińsko – Mazurskiego FOSa.
2. Zespoły wolontariuszy złożone z co najmniej 2 osób, w tym lidera projektu odpowiedzialnego za mini- grant.
3. Zarówno wolontariusz jak i lider zespołu wolontariuszy występujący z wnioskiem o mini-grant muszą posiadać aktywny profil w SOW (Systemie Obsługi Wolontariatu) i być wolontariuszem Korpusu Solidarności- zgodnie z Programem KS. Aktywny profil w SOW oznacza posiadanie aktualnej oferty pomocy i/lub udokumentowane godziny wolontariatu z bieżącego lub poprzedniego miesiąca.
4. W przypadku braku aktywnego konta, istnieje możliwość uzyskania pomocy w jego założeniu podczas spotkania ws. minigrantów dn. 10.09.2024 r. i 25.09.2024 r. od godz. 16.00 – 18.00 w siedzibie Federacji FOSa w Olsztynie.
Wysokość środków finansowych
Nagrodami w konkursie są mini- granty : 3 mini- granty w wysokości 1000 zł każdy, pochodzące z projektu „CENTRUM WOLONTARIATU FEDERACJI FOSA – WSPARCIE ORGANIZACJI WOLONTARIATU W MIEŚCIE OLSZTYN I POWIECIE OLSZTYŃSKIM” we współpracy z Biurem Programu Korpus Solidarności w Narodowym Instytucie Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego,
Termin realizacji projektów
1. Terminy wydarzeń w ramach konkursu:
a. 30.08.2024 r. – ogłoszenie konkursu i rozpoczęcie przyjmowania wniosków
b. 10.09.2024 r. i 25.09.2024 r. – spotkanie w sprawie minigrantów (możliwość uzyskania odpowiedzi na pytania bądź pomocy w założeniu konta SOW) od godz. 16:00 – 18.00 w siedzibie Federacji FOSa,
w Olsztynie przy ulicy Linki ¾, 4 piętro
c. 24.09.2024 r. – zakończenie przyjmowania wniosków