Piknik na pożegnanie lata

 

 

 

 

 

Wielki plener malarski, zabawy integracyjne, teatrzyk Trevora Hilla. Za nami Piknik Rodzinny „Pożegnanie lata z Federacją FOSa”, który odbył się w niedzielę, 28 sierpnia w Parku Kusocińskiego w Olsztynie. Dziękujemy, że byliście z nami!
– Jesteśmy pod wrażeniem atrakcji, które czekały tutaj na najmłodszych. Córka malowała, grała w lotki, a nawet, mimo że ma już 12 lat, z zachwytem obejrzała spektakl w teatrzyku – relacjonowała nam pani Alicja Kowalska, mama 12-letniej Natalii, która w niedzielę była uczestniczką naszego Pikniku Rodzinnego. – W mieście dzieje się tak niewiele dla dzieci, więc nie dziwię się, że tutaj były tłumy – dodała.
Piknik Rodzinny „Pożegnanie lata z Federacją FOSa” przyciągnął w niedzielę mnóstwo olsztynian. Rodziny chętnie korzystały z propozycji, które przygotowaliśmy dla najmłodszych, a było to m.in. malowanie twarzy, zabawy z animatorem, także warsztaty kuglarskie i artystyczne, ekologiczne. Chętni mogli spróbować swoich sił w badmintonie czy chodzeniu po linie. Do tego oczywiście bańki mydlane, fotobudka i wiele innych atrakcji.

Pogoda dopisała, uczestnicy również. Do malowania buziek ustawiały się kolejki, podobnie jak do puszczania bajek czy malowania na sztalugach w plenerze.
Animatorzy angażowali rodziny w różne aktywności, a prawdziwą furorę zrobiły występy Trevora Hilla, którego spektakle przeżywały prawdziwe oblężenie.
Trzeba też dodać, że Piknik Rodzinny „Pożegnanie lata z Federacją FOSa” był ostatnią inicjatywą przygotowaną w ramach, realizowanego przez federację FOSa o kilku lat projektu „W drodze do Aktywności 2”. W ten sposób chcieliśmy podziękować uczestnikom naszego projektu i ich rodzinom, że byli z nami.