Rodzinny rajd rowerowy w Sętalu

3 października, w sobotę zapraszamy serdecznie na XX Rodzinny Rajd Rowerowy z Janem Pawłem II w Sętalu. Jest to inicjatywa sąsiedzka (sołectwo Sętal, Stowarzyszenie Przyjaciół Sętala, Biblioteka w Sętalu, Gmina Dywity) przy współpracy z Federacja FOSa.

Będą konkursy z nagrodami i miłe sąsiedzkie spotkanie przy ognisku. Głównym wydarzeniem będzie rajd rowerowy.

Początek imprezy 3 października o godz. 12.00 przy kościele św. Mikołaja w Sętalu, zakończenie rajdu rowerowego ok.godz. 16.00

I o to nam biega!

II Bieg Pozarządowy za nami! Z powodu koronawirusa nie chcieliśmy ryzykować normalnych zawodów, mimo to 25-osobowe grono biegaczy odpowiedziało na nasze zaproszenie i w sobotę oraz niedzielę 26-27 września, przebiegło po 5 kilometrów. Szczególnie dziękujemy kilkuosobowej grupie z Działdowa (na zdjęciu) oraz niezawodnej ekipie z najbardziej wybieganego biura podatkowego w Olsztynie BRBK. Biegać można wszędzie; jeden z uczestników zaliczył swoją piątkę w Sobieszewie nad morzem, inna w szczerym polu (na zdjęciu). Ruch na świeżym powietrzu jest zawsze z zdrowy, jako start uznaliśmy więc również udokumentowany, intensywny… spacer z psem. I O TO NAM BIEGA!
Wirtualna klasyfikacja biegu w załączniku. Wszyscy uczestnicy w ciągu kilku, kilkunastu dni otrzymają pocztą pamiątkowe koszulki I O TO NAM BIEGA.
Bardzo dziękujemy biegaczom. Dzięki Wam udało się nam podtrzymać (świeżą całkiem) tradycję, że w ostatni weekend września w Olsztynie odbywa się Bieg Pozarządowy. Mamy nadzieję, że za rok, żadne wirusy nie uniemożliwią nam wspólnego startu.
Organizatorem biegu jest Federacja Organizacji Socjalnych Województwa Warmińsko-Mazurskiego FOSa, która skupia kilkadziesiąt organizacji pozarządowych z regionu pracujących z młodzieżą i seniorami, pomagających osobom bezrobotnym oraz ich rodzinom, opiekujących się osobami chorymi i niepełnosprawnymi. II Bieg Pozarządowy przeprowadzony został jako inicjatywa w projekcie „W drodze do aktywności – edycja 2” realizowanym przez FOSę wspólnie z samorządem Olsztyna oraz okolicznych gmin.

Wyniki bieg – bs

Street Art Garden w wielu odsłonach

W dobie pandemii wszystko jest inne niż zwykle. Inna była więc zatem szósta edycja Olsztyn Street Art Garden, które 19 września zorganizowało stowarzyszenie Arka. Tradycyjnie można było liczyć na ciekawe artystyczne projekty.
Tym razem formuła tej edycji była inna, ale powstało wiele ciekawych prac, a wiele z nich tradycyjnie już będzie można oglądać w przestrzeni miejskiej. Piknik zgromadził olsztyńskie rodziny, które chętnie zaangażowały się w tworzenie street artowych dzieł.
Tutaj uczestnicy spotkali się, by artystycznie rozprawić się z „covidową” nudą. Na początek rodziny mogły wziąć udział w grze miejskiej zorganizowanej przez Stowarzyszenie Aktywności Społecznej “Młyn”i Rowerowy Olsztyn – „Na tropach Street Art Garden”. Była to gra terenowa pokazująca i przypominająca o dziełach sztuki ulicznej w Olsztynie. Każdy uczestnik mógł liczyć na nagrody.
Nie brakowało również chętnych do udziału w tworzeniu mozaik, którym dowodził Mirek Arczak ze Stowarzyszenia Aktywności Społecznej “Młyn”. Do wyczarowania prac użyto materiałów z recyklingu, czyli starych płytek z remontów.

Michał Kupisz z Federacji Fosa zaproponował nietypową instalację – ogrodzenie z ocalonych desek rozbiórkowych. Każda z nich stała się częścią niezwykłej historii. Efekt tych prac można podziwiać tuż przy Arce, na siatce od strony Parku Centralnego.

Profesor Stanisław Czachorowski razem z Anną Mikitą, Anią i Rozalią Wojszel zachęcali do malowania starych płytek z terakoty. Najważniejsze były oczywiście motywy przyrodnicze i bioróżnorodność miasta: rośliny, grzyby, zwierzęta.

Do każdej płytki (dachówki, cegły) uczestnik mógł wybrać przygotowany wcześniej kod QR, linkujący do opowieści o przyrodzie (roślinach, ziołach, owadach, grzybach, ptakach, łąkach kwietnych, przyrodzie w mieście). Teraz płytki zostaną polakierowane i wraz z qr kodami przyklejone do muru wokół Arki. Tak powstanie stała, plenerowa wystawa. Zwiedzający z telefonami komórkowymi będą mogli nie tylko obejrzeć powstałe prace, ale i poczytać (wystarczy czytnik qr kodów w telefonie komórkowym).
W czasie tej edycji powstał też inny projekt – „Miejski ogród” Mileny Andruszkiewicz i ekipy z Zespołu Szkół Budowlanych w Olsztynie. Bartek Świątecki i uczniowie Państwowego Liceum Plastycznego im. E. Mendelsohna w Olsztynie stworzyli najprawdziwszy mural. Powstała gigantyczna kopia obrazu Van Gogha, która robi wrażenie. Do tworzenia graffiti zachęcał również Tomson.
Ta edycja, choć inna niż wszystkie, z pewnością zostanie na długo w pamięci.
Współorganizatorami wydarzenia było Stowarzyszenie Aktywności Społecznej Młyn, prof. Stanisław Czachorowski, Państwowe Liceum Plastyczne im. E. Mendelsohna, Rowerowy Olsztyn, Zespół Szkół Budowlanych im. Żołnierzy AK i Federacja FOSa.

Rozeznanie cenowe – opiekun merytoryczny wizyty studyjnej

Federacja Organizacji Socjalnych Województwa Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie zaprasza do składania ofert w ramach prowadzonego rozeznania cenowego rynku na wykonanie usługi – OPIEKUN MERYTORYCZNY WIZYTY STUDYJNEJ organizowanej w ramach realizacji operacji pn. Dobre miejsca. Wymiana wiedzy w tematyce rozwoju obszarów wiejskich pomiędzy podmiotami prowadzącymi świetlice wiejskie i współfinansowana ze środków Unii Europejskiej w ramach Schematu II Pomocy Technicznej „Krajowa Siec Obszarów Wiejskich” Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.

Informacje szczegółowe znajdują się w załączniku

opiekun merytoryczny wizyty logo c-b — kopia

Rozeznanie cenowe – transport uczestników wizyty studyjnej

Federacja Organizacji Socjalnych Województwa Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie zaprasza do składania ofert w ramach prowadzonego rozeznania cenowego rynku na wykonanie usługi – transport uczestników wizyty studyjnej organizowanej w ramach realizacji operacji pn. Dobre miejsca. Wymiana wiedzy w tematyce rozwoju obszarów wiejskich pomiędzy podmiotami prowadzącymi świetlice wiejskie i współfinansowana ze środków Unii Europejskiej w ramach Schematu II Pomocy Technicznej „Krajowa Siec Obszarów Wiejskich” Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.

Informacje szczegółowe znajdują się w załączniku

transport logo c-b

I o to nam biega! – zapraszamy 26-27 września

I o to nam biega! – zapraszamy na II Bieg Pozarządowy. W tym roku, ze względu na koronawirusa, tylko wirtualnie. Oczywiście wirtualne są jedynie zawody, biegniemy jak najbardziej realne 5 kilometrów, na dowolnie wybranej trasie, byle w sobotę lub niedzielę 26-27 września. Chcemy podtrzymać tradycję, że ostatni weekend września zarezerwowany jest na Bieg Pozarządowy. Miejmy nadzieję, że w przyszłym roku w dobrej kondycji wszyscy spotkamy się na olsztyńskiej plaży miejskiej w normalnej rywalizacji biegowej.
Zapraszam! – Stanisław Brzozowski
Udział w II Biegu Pozarządowym, organizowanym przez federację FOSa, w ramach projektu „W drodze do aktywności – edycja 2”, jest bezpłatny. Wszystkim uczestnikom, którzy zgłoszą się do biegu i udokumentują swój strat w dniach 26-27 września, prześlemy pocztą pamiątkowe koszulki I O TO NAM BIEGA!
Regulamin i formularz zgłoszeniowy w załącznikach:

Regulamin biegu

Formularz zgłoszeniowy II biegu

Open Piano na olsztyńskim Zatorzu

Open Piano – happening, który połączył mieszkańców
Muzyka nie tylko łagodzi obyczaje, ale jednoczy ludzi. Tak stało się w czasie akcji zorganizowanej przez Federację FOSa i Pałac Młodzieży. 10 września na olsztyńskim Zatorzu odbył się happening Open Piano.
Muzyka jest językiem uniwersalnym, ponadnarodowym. Trafia do każdego. Nie trzeba się na niej znać, żeby zdołała poruszyć, skłonić do refleksji, czy zwyczajnie poprawić nastrój a nawet uleczyć. Jej dobroczynny wpływ na naszą psychikę jest nie do przecenienia. Jednocześnie za mało jest tej muzyki w naszym mieście. Są oczywiście koncerty w wyznaczonych miejscach, zarówno te płatne, jak bezpłatne i każdy kto szuka, znajdzie coś dla siebie. Ale my często zagonieni i zestresowani, pełni napięć i obaw o przyszłość a także społecznie podzieleni czy czasem po prostu przygnębieni i smutni, potrzebujemy takiego zastrzyku dobrej energii, który poprawi nam dzień, rozweseli w drodze do pracy, do szkoły, czy na zakupy. Taką energię potrafi nam przekazać drugi człowiek – tłumaczy Michał Kupisz, pomysłodawca akcji.

Pianino, które stanęło przy skrzyżowaniu ulic Limanowskiego i Żeromskiego było elementem happeningu „Open Piano”, zorganizowanego przez Federacją Organizacji Socjalnych Województwa Warmińsko-Mazurskiego FOSa oraz Pałac Młodzieży im. Orląt Lwowskich w Olsztynie wraz z grupą działaczy społecznych dzielnicy Zatorze oraz uczestnikami projektu „W drodze do aktywności – edycja 2”. Dodatkowo pianino, które miało już być spisane na straty, zostało pomalowane przez Alicję Borsiak – Śleszyńską, która na co dzień pracuje w Pałacu Młodzieży.

— Mamy też nadzieję, że akcja będzie inspiracją dla innych do inicjowania podobnych działań w przestrzeni miejskiej i zmiany sposobu myślenia o mieście jako takim — planuje Michał Kupisz, pomysłodawca akcji „Open Piano”. — Zamiast narzekać i krytykować, trwonić swoją cenną energię, wykorzystajmy ją na zbudowanie czegoś pozytywnego. Skrzyknijmy się na osiedlu, z sąsiadami, może napiszmy jakiś projekt o dofinansowanie i zróbmy coś dobrego na swojej ulicy. To wymaga na początku trochę pracy, ale łączy i jednoczy ludzi, przy wspólnym działaniu w dobrej sprawie.

Wspólne granie na ulicy połączyło olsztyńskich artystów. W akcji wzięła udział m.in. Maria Rumińska z zespołu Shannon, Marta Andrzejczyk, Ania Broda, Maja Sznirling.
W happeningu „Open Piano” mógł wziąć udział każdy. Można było zagrać, zaśpiewać, posłuchać, zrobić zdjęcie, a nawet zatańczyć. Duety, tercety, czy kwartety też się zdarzały. A wiele osób odkryło, że dobra energia szybko się udziela. Utworów Chopina, Griega czy Beethovena można było posłuchać do późnych godzin wieczornych.

Happening był inicjatywą Michała Kupisza w ramach realizowanego przez FOSę projektu „W drodze do aktywności – edycja 2”

Zapraszamy do projektu „Wspieramy rodziny”

OFERTA PROJEKTU „Wspieramy rodziny”

Dla kogo jest projekt?

Projekt skierowany jest osób i rodzin, w których występują osoby zależne w wieku 60+, zamieszkujące teren Olsztyna oraz gmin Stawiguda, Purda, Gietrzwałd, Jonkowo, Dywity i Barczewo (MOF Olsztyna)

Jeśli opiekujesz się osobą zależną (niesamodzielną, potrzebującą stałej opieki lub pomocy w wykonywaniu codziennych czynności) w wieku 60+ i potrzebujesz:
wsparcia specjalistów w zakresie informacji i edukacji w postępowaniu z osobą zależną oraz stałego wsparcia w codziennym funkcjonowaniu,
pomocy w rozwiązywaniu problemów rodzinnych i osobistych,
interwencji w sytuacjach kryzysowych,
wsparcia w nabywaniu i utrwalaniu kompetencji społecznych,
nie masz z kim porozmawiać o swoich problemach,
chcesz wyjść z domu, spędzić czas z innymi dorosłymi o podobnych problemach,
brak Ci środków finansowych na spotkania z psychologiem, prawnikiem lub innymi specjalistami
to nasz Projekt jest dla Ciebie i Twojej rodziny!

Co oferujemy?
Udział w projekcie jest całkowicie bezpłatny dzięki finansowaniu ze środków Unii Europejskiej i Budżetu Państwa. Uczestnictwo w projekcie trwa co najmniej 12 miesięcy, (pomiędzy 01 sierpnia 2020r. a 30.08.2022r. ).

Rodziny objęte projektem otrzymają kompleksowe wsparcie specjalistów w zakresie informacji i edukacji w postępowaniu z osobą zależną oraz stałe wsparcie w codziennym funkcjonowaniu.

PORADNICTWO SPECJALISTYCZNE.
Do Twojej dyspozycji jest wsparcie specjalistów:
Doradca kluczowy – od którego uzyskasz informację o dostępnych formach wsparcia, uzyskasz informację o firmach i opiekunkach/opiekunach prywatnych i publicznych świadczących usługi opiekuńcze, o możliwości skorzystania z usług rehabilitacyjnych, wypożyczalniach sprzętu rehabilitacyjnego i inne.
Opiekun rodziny – będzie w sposób zindywidualizowany wspierał Twoją rodzinę w prowadzeniu spraw związanych z opieką nad osobą zależną, wypełnianiu niezbędnych dokumentów, umawianiu wizyt lekarskich, ubieganiu się o rehabilitację osób zależnych, kontaktach z placówkami medycznymi i opiekuńczymi oraz pomocą społeczną i organizacjami pomocowymi, angażował członków rodziny do podejmowania czynności opiekuńczych i pielęgnacyjnych, kontaktował ze specjalistami.
Pracownik środowiskowy – od niego uzyskasz wsparcie w zmianie i rozwiązywaniu problemów. Będzie motywował osoby z rodzin objętych wsparciem do uczestnictwa w grupach samopomocowych i grupach wsparcia. Będzie także odpowiedzialny za stały kontakt z placówkami medycznymi, pielęgniarkami środowiskowymi, pielęgniarkami socjalnymi w szpitalach i nawiązywanie z nimi stałej współpracy i koordynację działań kierowanych do rodzin i osób objętych projektem.
Wolontariusze- realizować będą działania takie jak np. pomoc sąsiedzka, wspierać rodziny z osobą zależną w codziennym funkcjonowaniu (np. pomoc w przewozie osoby zależnej na rehabilitację, pomoc w transporcie sprzętu rehabilitacyjnego, opieka nad dziećmi i osobami zależnymi w czasie przeznaczonym na uczestnictwo w projekcie itp.).

Rodzinom objętym wsparciem udzielane będzie poradnictwo specjalistyczne: prawne, mediacyjne, profilaktyka zdrowia, poradnictwo rodzinne, postępowanie z osobami niesamodzielnymi, umiejętności opiekuńcze i pielęgnacyjne, higiena i zdrowe żywienie, gospodarowanie budżetem oraz inne, w zależności od potrzeb Uczestników.

Co daje udział w projekcie?

wzrost umiejętności opiekuńczych i pielęgnacyjnych,
poprawę sytuacji rodzinnej,
ograniczenie samotności, wzmocnienie samodzielności i integracji ze środowiskiem,
pracę z profesjonalistami, ekspertami w swoich dziedzinach (między innymi prawnikami, pielęgniarkami, dietetykami, gerontologami),
zwiększenie dostępności osób zależnych i ich rodzin do usług, zwłaszcza w obszarze pomocy społecznej i ochrony zdrowia,
podniesienie kompetencji środowisk osób zależnych we wszystkich sferach funkcjonowania (min. w zakresie praw osób zależnych, umiejętności opieki nad osobą zależną i in.),
integrację rodziny

Jak się zapisać?

Jeśli opiekujesz się osobą zależną i nie wiesz gdzie szukać pomocy?
Przyjdź do nas!

Federacja FOSa- ul. Linki 2 pok. 4, 10-535 Olsztyn (parter) tel. +48 799 099 862
lub
Federacja FOSa- ul. Linki 3/4, 10-535 Olsztyn (4 piętro) tel. 89 523 60 92

Kontakt:
Koordynator projektu: Monika Michniewicz
e mail: strefapomocy@federacjafosa.pl.
tel. +48 799 099 862

Regulamin rekrutacji-21 WSPIERAMY RODZINY

Formularz zgłoszeniowy-1

Załącznik nr 2 Oświadczenie_korzystanie z pomocy społecznej-1

Załącznik nr 3 Oświadczenie_przebywanie w pieczy zastępczej

Załącznik nr 4 Oświadczenie_członek gospodarstwa domowego opieka nad osobą z niepełnosprawnością

Załącznik nr 5 Oświadczenie_bezdomność, wykluczenie z dostępu do mieszkań

Załącznik nr 6 Oświadczenie_odbywanie kary pozbawienia wolności w formie dozoru elektronicznego

Załącznik nr 7 Oświadczenie_korzystanie z POPŻ

Załącznik nr 8 Oświadczenie_inne

Załącznik nr 9 Rezygnacja z uczestnictwa

Rusza projekt „Usługi dla rodzin osób zależnych”

OFERTA PROJEKTU „Usługi dla rodzin osób zależnych”

Dla kogo jest projekt?

Projekt skierowany jest osób i rodzin, w których występują osoby zależne, zamieszkujące teren Olsztyna oraz gmin Stawiguda, Purda, Gietrzwałd, Jonkowo, Dywity i Barczewo (MOF Olsztyna)

Jeśli opiekujesz się osobą zależną (niesamodzielną, potrzebującą stałej opieki lub pomocy w wykonywaniu codziennych czynności) i potrzebujesz:
wsparcia specjalistów w zakresie informacji i edukacji w postępowaniu z osobą zależną oraz stałego wsparcia w codziennym funkcjonowaniu,
pomocy w rozwiązywaniu problemów rodzinnych i osobistych,
interwencji w sytuacjach kryzysowych,
wsparcia w nabywaniu i utrwalaniu kompetencji społecznych,
nie masz z kim porozmawiać o swoich problemach,
chcesz wyjść z domu, spędzić czas z innymi dorosłymi o podobnych problemach,
brak Ci środków finansowych na spotkania z psychologiem, prawnikiem lub innymi specjalistami
to nasz Projekt jest dla Ciebie i Twojej rodziny!

Co oferujemy?
Udział w projekcie jest całkowicie bezpłatny dzięki finansowaniu ze środków Unii Europejskiej i Budżetu Państwa. Uczestnictwo w projekcie trwa co najmniej 12 miesięcy, (pomiędzy 01 sierpnia 2020r. a 30.08.2022r. ).

Rodziny objęte projektem otrzymają kompleksowe wsparcie specjalistów w zakresie informacji i edukacji w postępowaniu z osobą zależną oraz stałe wsparcie w codziennym funkcjonowaniu.

PORADNICTWO SPECJALISTYCZNE.
Do Twojej dyspozycji jest wsparcie specjalistów:
Doradca kluczowy – od którego uzyskasz informację o dostępnych formach wsparcia, uzyskasz informację o firmach i opiekunkach/opiekunach prywatnych i publicznych świadczących usługi opiekuńcze, o możliwości skorzystania z usług rehabilitacyjnych, wypożyczalniach sprzętu rehabilitacyjnego i inne.
Opiekun rodziny – będzie w sposób zindywidualizowany wspierał Twoją rodzinę w prowadzeniu spraw związanych z opieką nad osobą zależną, wypełnianiu niezbędnych dokumentów, umawianiu wizyt lekarskich, ubieganiu się o rehabilitację osób zależnych, kontaktach z placówkami medycznymi i opiekuńczymi oraz pomocą społeczną i organizacjami pomocowymi, angażował członków rodziny do podejmowania czynności opiekuńczych i pielęgnacyjnych, kontaktował ze specjalistami.
Pracownik środowiskowy – od niego uzyskasz wsparcie w zmianie i rozwiązywaniu problemów. Będzie motywował osoby z rodzin objętych wsparciem do uczestnictwa w grupach samopomocowych i grupach wsparcia. Będzie także odpowiedzialny za stały kontakt z placówkami medycznymi, pielęgniarkami środowiskowymi, pielęgniarkami socjalnymi w szpitalach i nawiązywanie z nimi stałej współpracy i koordynację działań kierowanych do rodzin i osób objętych projektem.
Wolontariusze- realizować będą działania takie jak np. pomoc sąsiedzka, wspierać rodziny z osobą zależną w codziennym funkcjonowaniu (np. pomoc w przewozie osoby zależnej na rehabilitację, pomoc w transporcie sprzętu rehabilitacyjnego, opieka nad dziećmi i osobami zależnymi w czasie przeznaczonym na uczestnictwo w projekcie itp.).

Rodzinom objętym wsparciem udzielane będzie poradnictwo specjalistyczne: prawne, mediacyjne, profilaktyka zdrowia, poradnictwo rodzinne, postępowanie z osobami niesamodzielnymi, umiejętności opiekuńcze i pielęgnacyjne, higiena i zdrowe żywienie, gospodarowanie budżetem oraz inne, w zależności od potrzeb Uczestników.

Co daje udział w projekcie?

wzrost umiejętności opiekuńczych i pielęgnacyjnych,
poprawę sytuacji rodzinnej,
ograniczenie samotności, wzmocnienie samodzielności i integracji ze środowiskiem,
pracę z profesjonalistami, ekspertami w swoich dziedzinach (między innymi prawnikami, pielęgniarkami, dietetykami, gerontologami),
zwiększenie dostępności osób zależnych i ich rodzin do usług, zwłaszcza w obszarze pomocy społecznej i ochrony zdrowia,
podniesienie kompetencji środowisk osób zależnych we wszystkich sferach funkcjonowania (min. w zakresie praw osób zależnych, umiejętności opieki nad osobą zależną i in.),
integrację rodziny

Jak się zapisać?

Jeśli opiekujesz się osobą zależną i nie wiesz gdzie szukać pomocy?
Przyjdź do nas!

Federacja FOSa- ul. Linki 2 pok. 4, 10-535 Olsztyn (parter) tel. +48 799 099 862
lub
Federacja FOSa- ul. Linki 3/4, 10-535 Olsztyn (4 piętro) tel. 89 523 60 92

Kontakt:
Koordynator projektu: Monika Michniewicz
e mail: strefapomocy@federacjafosa.pl.
tel. +48 799 099 862

Regulamin rekrutacji-19 usługi

Formularz zgłoszeniowy-1

Załącznik nr 2 Oświadczenie_korzystanie z pomocy społecznej-1

Załącznik nr 3 Oświadczenie_przebywanie w pieczy zastępczej

Załącznik nr 4 Oświadczenie_członek gospodarstwa domowego opieka nad osobą z niepełnosprawnością

Załącznik nr 5 Oświadczenie_bezdomność, wykluczenie z dostępu do mieszkań

Załącznik nr 6 Oświadczenie_odbywanie kary pozbawienia wolności w formie dozoru elektronicznego

Załącznik nr 7 Oświadczenie_korzystanie z POPŻ

Załącznik nr 8 Oświadczenie_inne

Załącznik nr 9 Rezygnacja z uczestnictwa

 

Open Piano – zapraszamy na happening

MUZYCY wszystkich krajów, miast, dzielnic, ulic i uliczek! (W)ŁĄCZCIE SIĘ. Już wkrótce, 10 września na ulicach olsztyńskiego Zatorza (skrzyżowanie Limanowskiego i Żeromskiego) pojawi się niezwykłej urody instrument muzyczny, który swym wdziękiem, blaskiem oraz nienagannym brzmieniem, będzie Was kusił, wabił i zachęcał do tego, by przy nim zasiąść i zagrać. Rusza akcja OPEN PIANO.

Jest to pierwsza tego typu społeczna inicjatywa na terenie naszego miasta, w której każdy kto potrafi, czuje się na siłach i chciałby zagrać na tym niesamowitym instrumencie będzie miał taką okazję. Uliczne pianino to happening o charakterze otwartym i bezpłatnym. Każdy może wziąć w nim udział. Można zagrać, zaśpiewać, posłuchać, zrobić zdjęcie a nawet zatańczyć. Przybywajmy i dajmy się ponieść muzyce. Niech muzyka w nas rozkwita ! Nie ważne czy jesteś wirtuozem gry na pianinie, czy dopiero się uczysz. Przyjdź i zagraj co umiesz i co chcesz. Ilość utworów, styl, repertuar, aranżacja – dowolne. Możesz również zagrać z akompaniamentem innych instrumentów. Duety, tercety, czy kwartety również znajdą dla siebie miejsce:) Wszystko zależy od Ciebie. Najważniejsze, żeby się przy tym dobrze bawić i przyjemnie spędzić czas.
Akcja przewidziana jest na cały dzień ale czas jej rozpoczęcia i zakończenia uzależniony jest od muzyków, którzy będą chcieli wziąć w niej udział. Dlatego też ze względów organizacyjnych, bardzo serdecznie prosimy o wcześniejszy kontakt osób zainteresowanych graniem, w celu wyeliminowania kolejek, zatorów czy przestojów w graniu, oraz usprawnienia logistyki wydarzenia a także ustalenia szczegółów, związanych z przestrzeganiem procedur dotyczących środków bezpieczeństwa odnośnie SARS-CoV-2.
Kontakt email: m.kupisz@federacjafosa.pl
Tel. 691 335 000
Happening organizowany jest przez Federację Organizacji Socjalnych FOSa oraz Pałac Młodzieży im. Orląt Lwowskich w Olsztynie wraz z grupą działaczy społecznych dzielnicy Zatorze oraz uczestnikami projektu „W drodze do aktywności – edycja 2”.

Rozeznanie cenowe – dostarczenie materiałów szkoleniowych

Federacja Organizacji Socjalnych Województwa Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie zaprasza do składania ofert w ramach prowadzonego rozeznania cenowego rynku na realizację usługi zakupu i dostarczenia materiałów szkoleniowych w postaci 100 kompletów składających się z: teczki, notatnika i długopisu dla uczestników dwudniowego spotkania organizowanego w ramach realizacji operacji pn. Dobre miejsca. Wymiana wiedzy w tematyce rozwoju obszarów wiejskich pomiędzy podmiotami prowadzącymi świetlice wiejskie i współfinansowana ze środków Unii Europejskiej w ramach Schematu II Pomocy Technicznej „Krajowa Sieć Obszarów Wiejskich” Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.

Informacje szczegółowe znajdują się w załączniku

rozeznanie mat. szk. spotkanie logo c-b

Rozeznanie cenowe – moderator dwudniowego spotkania

Federacja Organizacji Socjalnych Województwa Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie zaprasza do składania ofert w ramach prowadzonego rozeznania cenowego rynku na realizację usługi moderator dwudniowego spotkania prowadzonego w ramach realizacji operacji pn. Dobre miejsca. Wymiana wiedzy w tematyce rozwoju obszarów wiejskich pomiędzy podmiotami prowadzącymi świetlice wiejskie i współfinansowana ze środków Unii Europejskiej w ramach Schematu II Pomocy Technicznej „Krajowa Sieć Obszarów Wiejskich” Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.

Informacje szczegółowe znajdują się w załączniku

rozeznanie moderator spotkania logo c-b