Oferta dla najmniejszych krasnoludków. Nabór do punktu opieki! „W głowie się mieści – opieka nad dziećmi do lat 3″

Nabór do punktu opieki! „W głowie się mieści – opieka nad dziećmi do lat 3″.

Zapraszamy do punktu opieki przy ul. Mazurskiej 7/2 w Olsztynie, w którym będą świadczone usługi opiekuńcze nad dziećmi do 3 roku życia.

Maksymalna liczba dzieci w grupie to 5 osób.

Dzieci będą brały udział w zajęciach opiekuńczo-wychowawczych, których program oparty jest o strategię wielokierunkowej stymulacji aktywności, skupionej na potrzebie ruchu i zabawy oraz koncepcji indywidualnego, naturalnego rozwoju zgodnego z potencjałem i możliwościami dziecka.

Po więcej informacji zapraszamy do kontaktu pod numerem telefonu 503 466 700.

Koordynatorem punktu opieki ze strony FOSy jest Anna Książak-Gregorczyk, e-mail: a.ksiazak@federacjafosa.pl

Jak osiągnąć sukces medialny?

Jak powinna wyglądać informacja prasowa, by zainteresowała media? O tym i m.in. o promocji własnych działań mówił w czasie szkolenia dla rad seniorów Robert Lesiński, na co dzień dziennikarz Radia Olsztyn.

Katarzyna Janków-Mazurkiewicz: – Rady Seniorów miały okazję wziąć udział w szkoleniu, dzięki któremu zdobyły wiedzę, jak skutecznie promować swoją działalność. Jak wyglądały te spotkania i co było w nich najważniejsze?

Robert LesińskiRobert Lesiński: – Trzeba znać specyfikę mediów, by wiedzieć, jak do nich trafić. Mieliśmy możliwość wymiany doświadczeń, dyskusji, i w ten sposób zapoznawaliśmy się z różną formą mediów. By promować działalność rad trzeba wiedzieć, w którym momencie zaprosić media na konferencję, co zrobić, by media zainteresowały się tematem. To pierwszy krok do sukcesu, ponieważ jeśli media uznają naszą informację za cenną, zainteresują również swoich czytelników i słuchaczy i innych odbiorców. Rady seniorów nie powinny być anonimowe. Stąd też informacja o nich powinna jak najczęściej pojawiać się w mediach, by rady seniorów zaistniały w szerszym kontekście, niż tylko tym lokalnym. Stąd też w czasie szkolenia informowałem, jak ważne są relacje z lokalnymi mediami, czy regularne przesyłanie im wiadomości o tym, co robimy. To może przynieść wymierne efekty.

KJM: – To ważne, ponieważ rady seniorów powstały również po to, by zmieniać postrzeganie tej grupy.

RL: – Tak, co więcej ludzie czasami po prostu nie wiedzą, że w ich otoczeniu istnieje taka rada seniorów. Tymczasem ta świadomość jest potrzebna. Jeżeli radę będą znać mieszkańcy, władze, to wiele rzeczy będzie łatwiej zorganizować. Na przykład może to być wspólna organizacja jakiegoś przedsięwzięcia i być może w takim przypadku łatwiej będzie wnioskować o dotację na działalność. Dlatego tak ważne jest, by rady seniorów miały pomysł na siebie, ideę, w jaki sposób mogą się zaprezentować.

KJM: – Rady seniorów działają na rzecz lokalnych społeczności i wielokrotnie dzięki nim odbywa się wiele ciekawych wydarzeń, zmieniają też postrzeganie problemów tej grupy wiekowej. Jaka jest dziś nasza wiedza na ich temat?

RL: – Myślę, że wiedza o radach seniorów nie jest zbyt duża. W wielu przypadkach rady pozostają anonimowe. A to są ludzie kreatywni, mający świetne pomysły i potrafiący je realizować. Trzeba tutaj też zauważyć, że seniorzy nie zawsze radzą sobie ze współczesnymi formami promocji i autopromocji. Dlatego też, mimo że robią naprawdę wyjątkowe rzeczy, wiedza na ten temat pozostaje w wąskim gronie odbiorców. Jeśli już efekty ich działań trafią do szerszej grupy osób, ci z kolei nie utożsamiają ich z radą seniorów. Tymczasem nagłaśniając przedsięwzięcia, o których dowie się większa grupa osób, jest większa szansa na to, by zdobyć partnerów, czy na przykład dofinansowanie.

KJM: – Stąd tak ważna jest umiejętność tworzenia dobrych komunikatów.

RL: – Tak, chwytliwy tytuł, dobrze skonstruowana informacja, może zadecydować o tym, czy o naszym działaniu usłyszy więcej osób. Musimy wiedzieć, że oprócz zaproszenia na konferencję trzeba pamiętać, by być w stałym kontakcie nie tylko z dziennikarzem, ale na przykład redaktorem naczelnym. Dbać o kontakty z lokalnymi mediami. Informacja o naszych działaniach może trafić do kilkudziesięciu osób, ale –  jeśli to właściwie przekażą media –  nawet do kilku tysięcy. Dlatego też w trakcie szkolenia pokazywałem, w jaki sposób „oswoić media”, by nasza działalność przestała być anonimowa.

Wywiadu udzielił Robert Lesiński redaktor Radio Olsztyn, prowadzący jedno ze szkoleń w cyklu „Szkoły Liderów Środowisk Senioralnych” w ramach projektu Rady Seniorów ReAktywacja finansowanego przez Islandię, Lichtenstein i Norwegię z Funduszy EOG w ramach Programu Aktywni Obywatele – Fundusz Regionalny

Konkurs Aktywny Senior/Seniorka. Potrzebni

Rusza Warmińsko-Mazurski konkurs na Aktywnego Seniora/Seniorkę i Najlepszą Inicjatywę Seniorską. POTRZEBNI
Organizatorem konkursu jest Federacja Organizacji Socjalnych Województwa Warmińsko-Mazurskiego FOSa we współpracy ze Społeczną Radą Seniorów Województwa Warmińsko- Mazurskiego.
Konkurs organizowany jest po raz czwarty. Dotychczasowymi laureatami głównych nagród byli: Halina Pyszko z Nidzicy, Maria Kaliszewicz z Kętrzyna oraz Maria Popieluch z Giżycka. Za inicjatywę seniorską (kategoria wprowadzona została w roku 2021) jury uznało przedsięwzięcie Banku Żywności w Olsztynieni i jego #AkcjęZupa.
Zgłoszenia do konkursu przyjmowane są do 25 września 2022. Informacje s. brzozowski mail. rzecznik@federacjafosa.pl

Regulamin i formularze zgłoszeniowe w załącznikach.

Regulamin-Warminsko-Mazurski-konkurs-na-Aktywnego-Seniora_Seniorke-i-Najlepsza-Inicjatywe-Seniorska.POTRZEBNI_2022

zal.-1_do_regulaminu-wniosek-kat.-1_2021_22

zal.-2_do_regulaminu-wniosek-kat.-2_2021_2022

Piknik na pożegnanie lata

 

 

 

 

 

Wielki plener malarski, zabawy integracyjne, teatrzyk Trevora Hilla. Za nami Piknik Rodzinny „Pożegnanie lata z Federacją FOSa”, który odbył się w niedzielę, 28 sierpnia w Parku Kusocińskiego w Olsztynie. Dziękujemy, że byliście z nami!
– Jesteśmy pod wrażeniem atrakcji, które czekały tutaj na najmłodszych. Córka malowała, grała w lotki, a nawet, mimo że ma już 12 lat, z zachwytem obejrzała spektakl w teatrzyku – relacjonowała nam pani Alicja Kowalska, mama 12-letniej Natalii, która w niedzielę była uczestniczką naszego Pikniku Rodzinnego. – W mieście dzieje się tak niewiele dla dzieci, więc nie dziwię się, że tutaj były tłumy – dodała.
Piknik Rodzinny „Pożegnanie lata z Federacją FOSa” przyciągnął w niedzielę mnóstwo olsztynian. Rodziny chętnie korzystały z propozycji, które przygotowaliśmy dla najmłodszych, a było to m.in. malowanie twarzy, zabawy z animatorem, także warsztaty kuglarskie i artystyczne, ekologiczne. Chętni mogli spróbować swoich sił w badmintonie czy chodzeniu po linie. Do tego oczywiście bańki mydlane, fotobudka i wiele innych atrakcji.

Pogoda dopisała, uczestnicy również. Do malowania buziek ustawiały się kolejki, podobnie jak do puszczania bajek czy malowania na sztalugach w plenerze.
Animatorzy angażowali rodziny w różne aktywności, a prawdziwą furorę zrobiły występy Trevora Hilla, którego spektakle przeżywały prawdziwe oblężenie.
Trzeba też dodać, że Piknik Rodzinny „Pożegnanie lata z Federacją FOSa” był ostatnią inicjatywą przygotowaną w ramach, realizowanego przez federację FOSa o kilku lat projektu „W drodze do Aktywności 2”. W ten sposób chcieliśmy podziękować uczestnikom naszego projektu i ich rodzinom, że byli z nami.

Piknik Rodzinny w Parku Kusocińskiego

Piknik w parku już w niedzielę!

Rok szkolny tuż, tuż, ale warto aktywnie zakończyć wakacje. Koniecznie zajrzyjcie na Piknik Rodzinny „Pożegnanie lata z Federacją FOSa”, który odbędzie się w niedzielę, 28 sierpnia. Start o godzinie 11 w Parku Kusocińskiego.

FOSa jest organizatorem popularnego w mieście happeningu „Open Piano”, zbiórki świątecznej „FOSa dzieciom i seniorom” oraz wielu akcji społecznych, patronuje również kampanii fundraisingowej Potrzebni na rzecz osób starszych.

Piknik Rodzinny „Pożegnanie lata z Federacją FOSa” odbędzie 28 sierpnia na terenie Parku Kusocińskiego w godzinach 11-15. W programie znajdą się atrakcje dla dzieci, m.in. malowanie twarzy, zabawy z animatorem, m.in. warsztaty kuglarskie i artystyczne, ekologiczne. Chętni będą mogli spróbować swoich sił w badmintonie czy chodzeniu po linie. Do tego bańki mydlane, fotobudka i wiele innych atrakcji. A jeśli nigdy nie graliście w popularną kometkę, to warto zobaczyć to na żywo. Mało kto wie, że badminton to najszybszy sport świata. Rekord prędkości lotki to aż 493 km/h!

To wiele atrakcji i rekreacji, zarówno dla tych młodszych, jak i tych ciut starszych. Piknik zaplanowano w okolicy placu zabaw przy stawkach. Wstęp wolny.

Jak to się robi na Łotwie

Wizyta studyjna na Łotwie

Łotewskie dobre praktyki w dziedzinie edukacji dorosłych mogą być inspiracją dla innych organizacji, które na co dzień pracują z tą grupą odbiorców. Przedstawiciele Federacji FOSa mogli przekonać się o tym w czasie wyjazdu studyjnego do okręgu Gulbene na Łotwie.
Tym razem gospodarzem wizyty studyjnej projektu „Kluczowe umiejętności – nowe możliwości dla dorosłych” programu Erasmus + był partner projektu Federacji FOSa – Urząd Miasta Gulbenes Novada Pasvaldiba z Łotwy. W wizycie studyjnej wzięli udział również partnerzy projektu: przedstawiciele Centrum młodzieżowego Seligstadt z Rumunii, Stowarzyszenia Uniwersytetu Trzeciego Wieku „Associacao de aprendizagem ao Longo da vida” z Portugalii oraz Info Point-Polregio z Niemiec.

Podczas  wizyty studyjnej od 15 do 19 sierpnia 2022 roku uczestnicy projektu – eksperci z zakresu edukacji osób dorosłych z ww. krajów europejskich mogli poznać instytucje i organizacje, które kształtują nową jakość oferty edukacyjnej dla osób dorosłych oraz promują dobre praktyki w tej strefie. Było to pięć intensywnych dni, w trakcie których odwiedziliśmy wiele jednostek. Wśród nich były to ośrodki pomocy społecznej.

Terapia ogrodem
W Ośrodku Pomocy Społecznej „Siltais” promuje się terapię ogrodem. Tuż obok budynku mieszczą się ogromne ogrody warzywne. Opiekują się nimi pensjonariusze, którzy robią to z entuzjazmem i zaangażowaniem.

W ośrodku „Dzerves” z kolei goszczą rękodzielnicy i w pracy z osobami dorosłymi wykorzystuje się terapię muzyką. Lokalna biblioteka w Ranka jest swoistym centrum wsparcia dla osób dorosłych. Tutaj przychodzą wziąć udział w zajęciach podnoszących kompetencje cyfrowe, ale również popracować nad relacjami. Biblioteka w Gulbene to prawdziwe centrum kształcenia dorosłych. Tutaj pracują nad kompetencjami cyfrowymi i mają możliwość uczestniczenia w warsztatach z różnych dziedzin. Lejasciems i teren gminy Lejasciems to z kolei miejsce wielu inicjatyw łączących pokolenia. Prężnie działa tutaj szkoła i Centrum Młodzieżowe, które jest miejscem inicjatyw i projektów również dla osób dorosłych. Tutaj też lokalna artystka prowadzi warsztaty z dorosłymi, wykorzystując w swojej pracy m.in. hortiterapię. Ciekawym miejscem jest również lokalne muzeum. Na zakończenie przedstawiciele projektu wzięli udział w warsztatach w niezwykłym miejscu, Rubeni. Tutaj pod okiem Alise Rubene-Dune mogli wykonać m.in. naturalne mydła. To przestrzeń, w której organizowane są m.in. warsztaty rozwoju osobistego dla kobiet.
Projekt “Kluczowe umiejętności – nowe możliwości dla dorosłych” jest finansowany w ramach programu Erasmus+.

W naszej pracy ważna jest empatia i elastyczność
To ośrodek w małej miejscowości, który wprowadza w swojej pracy innowacyjne rozwiązania. Tutaj z osobami dorosłymi prowadzona jest m.in. terapia muzyką, poszerz się spektrum pracy socjalnej. O tym opowiada Gita Gorbenko z Ośrodka Pomocy Społecznej „Dzerves”.
– Mogliśmy być świadkami niezwykłej terapii muzycznej, którą przeprowadziła u państwa Vita Krumina. Daje ona niezwykłe efekty w pracy z osobami dorosłymi. Jakie jeszcze działania prowadzicie?
– Nasi podopieczni mogą skorzystać z zajęć z gimnastyki, ale są to również warsztaty rękodzielnicze. Trzeba też zaznaczyć, że jeśli wyrażą taką potrzebę, mają również możliwość spotkania się z księżmi, różnych wyzwań. Mamy też tzw. „dni czytelnicze”.
– To wynika ze współpracy z lokalnymi bibliotekami?
– Tak, mamy z nimi dobre relacje. Jedna z bibliotekarek udostępnia nam książki, ale również raz w miesiącu przyjeżdża bezpośrednio do nas. Mamy też dobrą współpracę z domem kultury. To jedne z naszych działań. Obecnie też planujemy rozszerzyć pracę socjalną w naszym ośrodku.
– Jakie są największe wyzwania w państwa pracy?
– W naszej pracy najważniejsza jest empatia, szczególnie w pracy z podopiecznymi wymagającymi wrażliwości i elastyczności. Podejmujemy starania, żeby ustalać plan zajęć i aktywności, na przykład na tydzień, ale trzeba dostosowywać je do aktualnych potrzeb osób będących pod naszą opieką w ośrodku.

Miejsce aktywności nie tylko lokalnych
Nie tylko miejscowi, ale również turyści mogą skorzystać z oferty tego centrum, które od lat ściśle współpracuje m.in. z miejscowymi rękodzielnikami. O tym mówi Velga Cernoglazova z Centrum Edukacyjne Druviena.
– Kiedy nasze centrum wystartowało cztery lata temu naszym założeniem było, by proponować aktywności zarówno dla dzieci, jak i osób dorosłych. Dzieci biorą udział m.in. w warsztatach kreatywnych, kulinarnych czy tanecznych. Dorośli mogą wziąć udział w różnego rodzaju warsztatach rękodzielniczych, ale także na przykład zajęciach, w których wykorzystuje się instrumenty muzyczne. Dorośli chętnie biorą udział w warsztatach kulinarnych, w czasie których używa się wyłącznie naturalnych produktów. Organizujemy też obozy letnie, zarówno dla dzieci, jak i dorosłych.
– Jak wyglądają te obozy w przypadku osób dorosłych?
– W tym przypadku bardziej skupiamy się na aspektach rozwoju osobistego, z uwzględnieniem wiedzy z zakresu psychologii, która pomoże w zrozumieniu mechanizmów kierujących naszym życiem. Organizujemy i jesteśmy gospodarzami wielu różnorodnych wydarzeń, m.in. również biznesowych. W ostatnich latach popularna była aktywność, zainspirowana przez Izbę Turystyki na Łotwie, polegająca na tym, że rodziny z różnych miejscowości gotowały tradycyjne potrawy, które później mogły u nich kupić chętne osoby. To nowa rzecz, ale zyskująca zwolenników.

Kształcenie dorosłych w bibliotece
Ruta Bokta z Regionalnego Centrum Edukacyjnego w Bibliotece w Gulbene
– Jakie innowacyjne rozwiązania wykorzystujesz w swojej pracy dla dorosłych?
– Staramy się pracować indywidualnie z dorosłymi, ponieważ ta forma jest łatwiejsza dla naszych odbiorców. To też forma pracy, która lepiej sprawdza się w mniejszych miastach. Staramy się inspirować ludzi, by otworzyli się i używali nowoczesnych technologii, ale nie jest to łatwe. Niektóre osoby nie czują się pewnie, jeśli mają używać technologii, i potrzebują w tym zakresie wsparcia.
– Co dziś jest najpopularniejsze i działa najlepiej?
– Praca indywidualna. To sytuacja komfortowa zarówno dla osoby dorosłej i wykładowcy. Ma większą przestrzeń do zadawania pytań, może pracować w swoim tempie i skupić się na temacie.
– W jaki sposób ten program edukacyjny zwiększa kompetencje cyfrowe?
– Uczestnicy zajęć mają możliwość pracy z komputerem na różnych poziomach kompetencji. Mogą to być pierwsze kroki, np. używanie myszki, włączanie komputera czy inne. Jeśli mają umiejętności cyfrowe, nabywają nowe umiejętności. Zyskują wiedzę na temat bezpieczeństwa w Internecie, na temat różnych dostępnych e-serwisów oraz baz danych. Dziś cyfrowe kompetencje to nie tylko umiejętność obsługi komputera. Cyfrowe umiejętności są przydatne wszędzie – w przypadku telefonu komórkowego, telewizji, w sklepie, samochodzie, dworcu czy lotnisku.
– Jakie są formy zajęć dla seniorów?
– To metody edukacji pozaformalnej – praca w parach, dyskusje, burze mózgów, warsztaty kreatywne, wyszukiwanie informacji i inne.

Wędrujące kawiarenki i wspólna praca
Młodzież wspólnie z dorosłymi pracuje na rzecz swojej społeczności. Tak jest w Lejasciems, o czym mówi nam Ieva Milne z Centrum Młodzieżowego „Pulss”
– Działania w waszym centrum adresujecie głównie do młodzieży, ale ostatnio są to również wydarzenia dla dorosłych.
– Pracujemy głównie z dziećmi i młodzieżą, jednak staramy się w nasze działania angażować również dorosłych. Organizujemy gry edukacyjne oraz konkursy wiedzy, w których uczestniczą również dorośli. Każdego roku konkurs wiedzy organizowaliśmy co roku dla dzieci i młodzieży ze szkół, jednak wiosną tego roku po raz pierwszy adresowaliśmy to wydarzenie do wszystkich w naszej gminie. To przedsięwzięcie okazało się sukcesem i chcemy, by konkurs wiedzy stał się naszą tradycją. Konkurs wiedzy organizujemy we współpracy z biblioteką, która pomaga nam w pytaniach. Dotyczą one różnych dziedzin, m.in. naszej gminy czy ogólnie Łotwy.
– W czasie spotkania z nami wspomniała pani o ciekawej inicjatywie integrującej społeczności. To tzw. wędrujące kawiarenki.
– To pomysł, który realizujemy wspólnie z innymi placówkami z okręgu Gulbene. Ostatniego lata podróżowaliśmy po każdej gminie w okręgu Gulbene i w niej organizowaliśmy tzw. „Pop-up cafe”. W każdym z miejsc stawał stolik z poczęstunkiem, a ludzie mogli wybrać z menu, czego chcą spróbować. Wybierając potrawę musieli jednak odpowiadać na pytania, a na przykład deser wiązał się z tym, że musieli odpowiedzieć na inne pytanie. A były to zagadnienia związane ze środowiskiem i wiedzą o regionie.
– Jakie macie plany dotyczące włączania lokalnej społeczności w wasze działania?
– Mamy wiele planów. Wśród nich byłyby to warsztaty, które chcemy zorganizować jesienią. Chcemy zaprosić osoby dorosłe, które na co dzień zajmują się pracą w drewnie, by pokazały, jak wygląda dzieciom, a później wspólnie stworzyli coś, co będzie później służyć innym. To najbliższe plany. Zawsze też myślimy o tym, by nawet organizując zajęcia dla dzieci i młodzieży, angażować również dorosłych. Dlatego też często organizujemy warsztaty w soboty, kiedy większość osób ma wolne i ma możliwość dołączenia do nas.

Florystyka narzędziem w integracji

Znakomitą metodą, która przynosi dobre efekty w pracy z dorosłymi, jest florystyka. Warsztaty, w czasie których tworzy się kompozycje z materiałów, które można znaleźć na okolicznych łąkach i w ogrodzie. Dodatkowo powstałe kompozycje, które często tworzą mieszkańcy m.in. Lejasciems, są ozdobą miejscowości.

– Technika warsztatów jest tak przygotowana, by wyzwolić kreatywność i pobudzić fantazję wszystkim uczestnikom warsztatów – mówi Inga Nagle, prowadząca warsztaty florystyczne. – Efekty warsztatów zawsze są bajeczne. Twórcza ekspresja, praca w otoczeniu natury, z naturalnymi materiałami, pozwala skupić się na tu i teraz, na tym, by zatrzymać się i dostrzec różnorodność i barwy otaczającego nas świata. Wyzwala też mnóstwo pozytywnej energii i radości.

Rady Seniorów – ReAktywacja na filmie

Kończy się realizowany przez Federację FOSa projekt Rady Seniorów – ReAktywacja finansowany przez Islandię, Lichtenstein i Norwegię z Funduszy EOG w ramach Programu Aktywni Obywatele – Fundusz Regionalny.

W będącej główną propozycją projektu „Szkole liderów środowisk senioralnych” uczestniczyli członkowie rad seniorów oraz organizacji seniorskich z Iławy, Olsztyna, Olsztynka, Górowa Iławeckiego, Wydmin i Srokowa. W sumie (harmonogram i tematyka spotkań w załączniku) odbyło się około dziesięciu spotkań na żywo i online.

W załącznikach link do filmowej relacji z zajęć szkoły liderów oraz harmonogram i tematyka spotkań.

 

Seniorzy seniorom – Telewizja Kopernik

Szkoła Liderów Środowisk Senioralnych

 

Fundrasing to działa! – zapraszamy na szkolenie

Fundrasing to działa! Zapraszamy na szkolenie.

Twoja organizacja chce realizować działania także z innych środków niż dotacje od rządu czy samorządu? Można się tego nauczyć. Federacja FOSa zaprasza przedstawicieli organizacji pomocowych z terenu województwa warmińsko-mazurskiego na bezpłatne szkolenia z fundrasingu.
Spotkanie odbędzie się w dniu :
30 sierpnia 2022 w godzinach 9:00 – 17:00
Cele szkolenia:
Zapoznanie ze skutecznymi technikami i metodami pozyskiwania funduszy na działalność społeczną. Zrozumienie idei fundraisingu, jako filozofii działania całej organizacji. Przećwiczenie podstawowych mechanizmów fundraisingowych. Nabycie umiejętności właściwego doboru metod do sytuacji, organizacji i obszaru na którym działa organizacja. Uświadomienie sobie wpływu każdego pracownika i wolontariusza organizacji na wynik działań fundraisingowych. Zachęcenie do przemyślanego stosowania narzędzi fundraisingu w codziennych działaniach organizacji.
Wśród organizacji biorących udział w szkoleniu trzy organizacje, najbardziej zmotywowane i spełniające kryteria (minimum pół roku działalności; wyznaczenie stałej osoby do działań związanych z fundrasingiem na okres od lipca do grudnia 2022 roku; przedstawienie zgody zarządu na udział w projekcie; posiadanie podstawowych narzędzi promocji, np. strona internetowa, aktywny fanpage na FB) otrzymają wsparcie profesjonalnego fundraisera w opracowaniu i wdrożeniu planów fundraisingowych.
Szkolenia będą prowadzone przez zespół specjalistów fundraisingu Andrzeja Pietruchę i Magdalenę Pawlak
Zakres merytoryczny szkoleń obejmuje:
I etap
• Tożsamość organizacji i marketing, czyli fundamenty fundraisingu
• Odpowiadanie na potrzeby darczyńców
• Budowanie apelu o wsparcie
• Warsztat fundraisera/fundraiserki
II etap
• Przygotowanie kampanii fundraisingowej, plan działań.

W celu zapisania się na szkolenie proszę o kontakt: Beata Jakubiak kom. 602 486 476 b.jakubiak@federacjafosa.pl

Liczba miejsc ograniczona.
Program szkolenia i formularz zgłoszeniowy w załącznikach.

program szkolenia 30.08.2022

Formularz zgłoszeniowy Fundraising To działa

„Godni Naśladowania” po raz 19.

Po raz 19. nagrodzimy „Godnych Naśladowania”
Organizacja, Pozarządowiec, Samorząd i Przedsiębiorca – to kategorie w konkursie „Godni Naśladowania”. Już można zgłaszać do 19. edycji konkursu osoby, organizacje i instytucje, które wyróżnia szczególna działalność na rzecz innych i troska o dobro wspólne.
Na Warmii i Mazurach jest wielu społeczników i organizacji pozarządowych, dzięki których wysiłkom świat wokół nas staje się lepszy, bardziej przyjazny i otwarty na różnorodne problemy i potrzeby. Mamy też cenne przykłady współpracy lokalnych samorządów oraz przedsiębiorstw ze społecznościami i organizacjami pozarządowymi. Zwykle nie są one jednak dostatecznie promowane, nie przedostają się do szerszej świadomości publicznej i nie wpływają na zmianę postaw społecznych, wśród których zbyt często do głosu dochodzą indywidualizm, konsumpcjonizm i eksploatacyjne nastawienie do środowiska. Chcielibyśmy to zmieniać, nagradzając i upowszechniając działania osób, organizacji i instytucji, które udowadniają, że można i że warto współpracować na rzecz dobra wspólnego.
Jak co roku ogłaszamy zatem kolejną edycję konkursu „Godni Naśladowania”, organizowanego pod patronatem honorowym Wojewody Warmińsko-Mazurskiego oraz Marszałka Województwa Warmińsko-Mazurskiego.
Zapraszamy do zgłaszania kandydatów i kandydatki do nagrody w czterech kategoriach:
I. Organizacja Godna Naśladowania,
II. Pozarządowiec Godny Naśladowania,
III. Samorząd Godny Naśladowania,
IV. Przedsiębiorca Godny Naśladowania.
Zwycięzcy otrzymają statuetki, ponadto przewidziane są wyróżnienia, nagrody finansowe i rzeczowe.
Aby zgłosić udział w konkursie, należy wypełnić formularz zgłoszeniowy i wraz z załącznikami przesłać w formie elektronicznej na adres email: godninasladowania@gmail.com. Zgłoszenie należy przesyłać do 31 sierpnia 2022 roku.
Regulamin Konkursu oraz wzory formularzy zgłoszeniowych należy pobrać ze strony organizatora: https://www.ropwwm.org.pl/artykuly/855/po-raz-19-nagrodzimy-godnych-nasladowania.html
Rozstrzygnięcie Konkursu nastąpi 10 października, podczas Gali Organizacji Pozarządowych.
Więcej o konkursie oraz jego laureatach znajdziesz na stronie: ropwwm.org.pl (w zakładce „Godni Naśladowania”).
Organizatorem Konkursu jest Rada Organizacji Pozarządowych Województwa Warmińsko-Mazurskiego.